Rosja zbroi się w wołowinę: Miratorg otwiera 3 duże fermy bydła
r e k l a m a
Partnerzy portalu

Rosja zbroi się w wołowinę: Miratorg otwiera 3 duże fermy bydła

09.03.2022autor: Aneta Lewandowska

Bezpieczeństwo żywnościowe to teraz jeden z najczęściej poruszanych tematów w Brukseli, ale nie tylko – rosyjski Miratorg otwiera 3 ogromne fermy bydła mięsnego, żeby zapewnić ciągłość dostaw wołowiny.

Podział na grupy produkcyjne

Miratorg otworzył 3 nowe gospodarstwa bydła mięsnego – Malfa, Milech i Foevichi. Mają to być nowoczesne fermy hodowlane w regionie Briańsk w Rosji.

„Malfa” i „Foevichi” to fermy mateczne, gdzie utrzymywane będę matki z cielętami, na fermie „Milech” będą utrzymywane jałówki, które osiągnęły wiek 6 miesięcy, w celu późniejszego przygotowania do inseminacji i zacielenia.

Gospodarstwa z infrastrukturą były gotowe pod koniec 2021 roku, wtedy też do Malfy i Foevichi dostarczono pierwsze zwierzęta. Na fermę Milech jałówki przybyły w styczniu 2022 roku. Akcja zapełnienia obiektów zaplanowana jest na marzec.

Program hodowli bydła

Miratorg od 2011 roku realizuje projekt hodowli bydła mięsnego w obwodzie briańskim. Obwód stał się centrum dla międzyregionalnego projektu hodowli bydła, który jest obecnie realizowany na terenie Briańska, Orła, Kaługi, Obwodu smoleńskiego, tulskiego i kaliningradzkiego. W tym czasie holding zbudował od podstaw produkcję wołowiny w pełnym cyklu, od uprawy roślin i produkcji paszy po przetwórstwo mięsa.

W celu stworzenia nowych ferm i zapewnienia zasobów paszowych w ramach projektu, w ciągu ostatnich pięciu lat Miratorg przystosował do potrzeb rolniczych ponad 70,2 tys. ha ziemi w obwodzie briańskim, z czego ponad 54 tysiące hektarów było zarośnięte drzewami i krzewami. W 2022 r. dodatkowo zagospodarowanych zostanie ponad 12 tys. ha.

„Uruchomienie nowych ferm wynika ze wzrostu pogłowia zwierząt. W tym roku holding rolniczy uzyska niespotykane w krajowej branży hodowli bydła mięsnego potomstwo – ponad 309 tys. cieląt. Dalsze plany związane są ze wzrostem liczby inwentarza w istniejących gospodarstwach projektu międzyregionalnego do 1 mln sztuk”  twierdzi serwis prasowy Miratorg.

al na post. EuroMeatNews
fot. EnvatoElements
autor Aneta Lewandowska

Aneta Lewandowska

<p>redaktor portalu topagrar.pl, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt</p>

przeczytaj inne artykuły tego autora
r e k l a m a
r e k l a m a

Przeczytaj także

Rosja zniosła ograniczenia. Import warzyw i owoców

Rosja od 5 marca 2022 r. zezwoliła na dostawy produktów roślinnych z 9 krajów, w tym z Uzbekistanu.

czytaj więcej
Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo

Jakie będą skutki wojny rosyjsko - ukraińskiej dla polskiego rolnictwa? Rolniczy temat odc. 4 - rozmowa z wiceministrem Ryszardem Bartosikiem

Trwa wojna na Ukrainie - dziś mija 6 dzień rosyjskiej agresji na ten kraj. Na ukraińskie wsie i miasta spadają kolejne bomby, giną żołnierze i cywile, tłumy uchodźców - głównie kobiet, dzieci i starców ucieka przed wojenną pożogą do Polski i innych sąsiednich krajów. USA i Unia Europejska nakładają na Rosję kolejne sankcje, na giełdach sporo zawirowań, kursy walut zmieniają się z godziny na godzinę. Słowem - wojna wywołała silne tąpnięcia nie tylko w międzynarodowej polityce, ale i w gospodarce. Jak polskie rolnictwo odczuwa i jak może odczuć skutki wydarzeń za naszą wschodnią granicą?

czytaj więcej
Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo

Jak rosyjska inwazja na Ukrainę wpłynie na światowy rynek mięsa?

Wojna zmienia wydarzenia na tyle, że wpłynąć może na cały przemysł spożywczy. Konsekwencją ataku na Ukrainę będą prawdopodobne podwyżki cen żywności nie tylko na terenach działań zbrojnych, ale również w Europie i na świecie.

czytaj więcej

Najważniejsze tematy

r e k l a m a
Pytania i regulaminy
Kategorie
Produkty Agrarsklep
Przydatne linki
Social Media

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)